REALITNÍ RÁDCE

RE/MAX Elite Reality 2


KDY POTŘEBUJETE ODHAD NEMOVITOSTI?

Kdy potřebujete odhad nemovitosti?

Odhad nemovitosti potřebujete při dědickém řízení, v případě, že se dostanete do exekuce, při vypořádaní společného jmění manželů, v případě soudního sporu a je také velmi důležitý v průběhu procesu schvalování hypotéky.
V případě, že kupujete nemovitost prostřednictvím hypotečního úvěru, tak odhad zajišťuje většinou banka. Odhadcem je v tomto případě nezávislý podnikatel, který má živnostenský list na oceňování nemovitostí. Banky v současné době spolupracují s certifikovanými odhadci, kteří musí pro získání certifikátu splnit pět let praxe v oceňování nemovitostí a vykonat příslušnou zkoušku.
Odhadce bude chtít zpřístupnit nemovitost a to od půdy až po sklep. Zkoumat bude také jak pozemek, jeho velikost, tak i případné hospodářské budovy. Vše si nafotí, bude jej zajímat stáří domu, bude potřebovat veškeré informace k rekonstrukcím a technickému řešení. Odhad poté zpracuje v souladu s cenovými mapami, tržními cenami nemovitostí v okolí a dalšími okolnostmi, které jsou k posouzení ceny důležité.
Každá nemovitost má v jednom čase více cen a to cenu kupní, za kterou lze nemovitost prodat, tak cenu tržní, kterou je obvyklé v dané chvíli na realitním trhu žádat za obdobné nemovitosti v téže lokalitě. Tato cena může být vyšší, ale také nižší než cena kupní. Odhad tržní ceny, který je zapotřebí při dědickém řízení, vypořádání majetku či prodeji, Vám zajistí Realitní kancelář.

ZPĚT NA REALITNÍHO RÁDCE

Realitní kancelář RE/MAX Elite Reality 2 je provozována společností HTM Group s.r.o., IČ 26834111, se sídlem Dělnická 752/78, Havířov - Prostřední Suchá, PSČ 73564, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 40107, a je součástí sítě realitních kanceláří RE/MAX v České republice.