REALITNÍ RÁDCE

RE/MAX Elite Reality 2


Se začínajícím jarem roste poptávka po chatách.

BSe začínajícím jarem roste poptávka po chatách.

Se začínajícím jarem se zvyšuje touha být venku v přírodě, na čerstvém vzduchu, mimo ruch města a tak se zvyšuje poptávka po rekreačních objektech. Co, ale znamená pořídit si takovou chatu? Zcela zrekonstruovaná chata či chalupa stojí skoro tolik, jako jakákoliv jiná běžná nemovitost. Mezi rozhodující patří lokalita, velikost pozemku a kvalita stavby. Pokud si chcete pořídit chatu či chalupu určenou k rekonstrukci, pak je třeba zvážit, kolik bude potřeba do nemovitosti investovat.
Nejde ale jen o peníze. Je potřeba zvážit zájmy a životní styl rodiny. Pokud máte malé děti, je možné předpokládat, že chata či chalupa jim poskytne dostatek prostoru pro pobyt na čerstvém vzduchu a k různým venkovním aktivitám. Dospělí si, ale musí uvědomit, že mít chatu či chalupu není jen radost, ale také starost a péče, jak o pozemek, tak nemovitost. Pojem bezúdržbová zahrada, neexistuje. Pokud má rodina sportovní či kulturní zájmy, díky kterým vyjíždějí často a pravidelně na závody, soustředění, společenské setkání a jiné akce stejně tak jako rodina cestovatelská, nebude koupě chaty či chalupy asi to pravé. Řešením pak může být pronájem chaty či chalupy, ať už krátkodobý na jednu sezónu nebo i na několik let. Ke krátkodobé rekreaci nebo proto, abyste s dětmi chodili na houby a sklízeli jahody, je to vhodná varianta. Stejně tak si můžete díky pronájmu chaty či chalupy vyzkoušet život na venkově.
Když budete spokojeni, časem se porozhlídnete po své vlastní chatě či chalupě a když vás to bavit nebude, tak pronájem vypovíte a budete volný čas trávit jiným způsobem.

ZPĚT NA REALITNÍHO RÁDCE

Realitní kancelář RE/MAX Elite Reality 2 je provozována společností HTM Group s.r.o., IČ 26834111, se sídlem Dělnická 752/78, Havířov - Prostřední Suchá, PSČ 73564, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 40107, a je součástí sítě realitních kanceláří RE/MAX v České republice.