REALITNÍ RÁDCE

RE/MAX Elite Reality 2


Při koupi nemovitosti se ptejte i na to, co nevidíte.

Při koupi nemovitosti se ptejte i na to, co nevidíte.

Veškeré rozvody vody, kanalizace či plynu a jejich kvalita vypovídají podstatně o nemovitosti, kterou plánujete koupit. Je třeba vždy prověřit jejich stav, jinak Vás čeká nemilé překvapení. Představte si, že zakoupíte starší dům, který si pěkně zařídíte, a najednou přestane odtékat myčka. Přivolaný instalatér Vám sdělí, že není závada v čerpadle, ale kanalizaci a vám nezbude nic jiného než bourat a opravovat. U vody se vždy zajímejte, kde je uzávěr vody, požádejte o předložení dokumentů o vlastnictví vodovodní přípojky, nechte si zakreslit, kudy voda do objektu vede, také se zajímejte jak staré je vodovodní potrubí a pokud není nové, tak zjistit jak je staré a z jakého je materiálu.
U kanalizace je potřeba vědět zda je nemovitost napojena na obecní kanalizaci či má svou žumpu, čistírnu odpadních vod či jiné řešení. V případě obecní kanalizace je první důležitou informací stáří kanalizační přípojky, její vlastnictví a umístění revizní šachty. Jestliže má dům svou žumpu nebo ČOV, měl by stávající majitel předložit náklady na provoz. Také vedení kanalizace po pozemku musí být zmapováno.
Uvnitř domu je také nutné si vše prohlédnout, prověřit, nechat si doložit revizní zprávy (elektřina, kotel, komín apod.) a projektovou dokumentaci.
Člověk často podlehne prvnímu dojmu. Dům se mu líbí a to, co je uvnitř zdí, nepovažuje za důležité nebo věří řečenému. Nepodceňujte však technický stav domu. Nechte si předložit veškerou dokumentaci, a pokud máte pochybnosti, vezměte s sebou na prohlídku odborníka.

ZPĚT NA REALITNÍHO RÁDCE

Realitní kancelář RE/MAX Elite Reality 2 je provozována společností HTM Group s.r.o., IČ 26834111, se sídlem Dělnická 752/78, Havířov - Prostřední Suchá, PSČ 73564, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 40107, a je součástí sítě realitních kanceláří RE/MAX v České republice.