REALITNÍ RÁDCE

RE/MAX Elite Reality 2


Jak se orientovat v typech a velikostech bytů?

Jak se orientovat v typech a velikostech bytů?

Hledání prvního bytu může být složitější, než se zdá, zejména kvůli řadě technických termínů, se kterými se můžete setkat. Při hledání bytu, je potřeba se zaměřit na dva ukazatele a to je velikost bytu (jeho plocha) a uspořádání místností (dispozice).
Užitná plocha se vztahuje na všechny místnosti uvnitř vnějších stěn bytu, ale nezahrnuje balkon, terasu, sklep apod. Pokud je však uvedena celková plocha, měly by být tyto prostory zahrnuty. Podlahová plocha je trochu komplikovanější, zahrnuje totiž všechny místnosti v bytě včetně prostoru zabraného stěnami a výbavou, jako jsou vestavěné skříně, vana nebo sprchový kout. Obytná plocha je jen část užitné plochy, která zahrnuje pouze místnosti určené k obývání a splňuje požadavky vyhlášky (minimálně jedna místnost musí mít alespoň 8 m2). Koupelna, toaleta, špajz, chodba, schodiště, balkon a terasa se do obytné plochy nepočítají.
Pokud jde o dispozice bytu, obvykle jsou uvedeny ve formátu 2+1, 3+kk, 1+1, 1+0 atd. První číslo určuje počet obytných místností, zatímco druhé číslo nebo "kk" specifikuje, zda je kuchyně samostatná místnost nebo je integrovaná jako kuchyňský kout do jedné z obytných místností. Koupelny, toalety a další podobné prostory se v těchto číslech nespecifikují.
Každý z nás má jedinečné potřeby a preference, když jde o výběr domova. Důležité je neuspěchat své rozhodnutí.

ZPĚT NA REALITNÍHO RÁDCE

Realitní kancelář RE/MAX Elite Reality 2 je provozována společností HTM Group s.r.o., IČ 26834111, se sídlem Dělnická 752/78, Havířov - Prostřední Suchá, PSČ 73564, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 40107, a je součástí sítě realitních kanceláří RE/MAX v České republice.