REALITNÍ RÁDCE

RE/MAX Elite Reality 2


Vyznáte se v realitních inzerátech?

Vyznáte se v realitních inzerátech?

Když si pročítáte realitní inzeráty, tak můžete dost často narazit na pojmy či zkratky, kterým nemusí vždy každý správně rozumět, přitom některé pojmy jsou docela podstatné, jako například to, jak velký bude váš byt. To, že druhé nadzemní podlaží je označováno jako první patro a ne druhé, už většina tuší.

Co se, ale skrývá například pod zkratkami OV a DV?
OV znamená osobní vlastnictví, čili byt či jiná nemovitost je v soukromém vlastnictví osoby. Pokud Vám někdo nabízí byt v OV, měl by být zapsán sám nebo s dalším spoluvlastníkem na listu vlastnictví. Dejte si pozor na to spoluvlastnictví, s prodejem musí souhlasit všichni spoluvlastníci.
DV znamená družstevní vlastnictví, čili byt je v majetku bytového družstva a člen družstva má byt v pronájmu. V případě, že budete kupovat družstevní byt, tak nejde přímo o koupi, ale o převod družstevního podílu.

Víte, jaký je rozdíl mezi podlahovou plochou, užitnou plochou a obytnou?
Podlahová plocha je součtem celé plochy bytu vč. vnitřních příček, ploch zakrytých zabudovanými předměty, jako jsou skříně ve zdech, vana, sprchovací kout a podobné pevně vestavěné zařizovací předměty. Užitná plocha je výměra jednotlivých místností, kde se nezapočítávají příčky, ale počítají se vestavěné prvky a k tomu navíc rozměry sklepu, balkónu či terasy a to v případě, že jsou výhradně používaný vlastníky daných bytových jednotek. Obytná plocha vymezuje pouze vnitřní výměry obytných místností, ale pouze těch určených k bydlení. Tato výměra nezahrnuje například koupelny, chodby, šatny, komory a podobné prostory. V případě, že něčemu v inzerátu nerozumíte, raději se obraťte na daného makléře a nechte si vše vysvětlit.

ZPĚT NA REALITNÍHO RÁDCE

Realitní kancelář RE/MAX Elite Reality 2 je provozována společností HTM Group s.r.o., IČ 26834111, se sídlem Dělnická 752/78, Havířov - Prostřední Suchá, PSČ 73564, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 40107, a je součástí sítě realitních kanceláří RE/MAX v České republice.